Is mijn beroepsziekte gemeld?

U kunt als werknemer niet via het Nederlands Centrum voor Beroepsziekten nagaan of uw bedrijfsarts uw beroepsziekte gemeld heeft. Dat komt omdat bedrijfsartsen bij een melding geen gegevens verstrekken die te herleiden zijn tot een individuele patiënt of een specifiek bedrijf. Bedrijfsartsen zijn weliswaar volgens de Arbeidsomstandigheden wet  (artikel 9 lid 3) en de Arbeidsomstandighedenregeling (artikel 1.11 lid 1-3) verplicht om een beroepsziekte te melden bij het NCvB, maar dit is alleen voor preventieve doeleinden. De spelregels staan omschreven in stap Vijf van het Zes-stappenplan NCvB (http://www.beroepsziekten.nl/ncvb/stap-5-concluderen-en-melden ).

Ons advies: wend u rechtstreeks tot uw bedrijfsarts